Щити розподільні пристрої типу ВРУ, УВР

Щити розподільні пристрої типу ВРУ і НВР (надалі «пристрою») призначені для прийому, розподілу і обліку електричної енергії, а також для захисту ліній при перевантаженнях, коротких замиканнях в трифазних і однофазних мережах напругою 380 / 220В частотою 50Гц з глухозаземленою нейтраллю. Пристрої призначені для установки на промислових, громадських, комунально-побутових та житлових об’єктах в щитових приміщеннях і приміщеннях загального користування з одностороннім обслуговуванням.

 

Номінальна напруга змінного струму – 380В.
Частота 50 Гц.
Номінальний робочий струм – до 630А.

Ступінь захисту згідно ГОСТ 14254-96 (МЕК 529-89):
– для установки в щитових приміщеннях не нижче IP20 з боку дна, зверху і ззаду;
– для установки поза щитовими – не нижче IP30 (з боку дна IP20).

Кліматичне виконання УХЛ, категорія розміщення 4 відповідно до ГОСТ 15150-69 і ГОСТ 151543.1-89. Пристрої призначені для роботи на висоті над рівнем моря не більше 2000 м, при висоті більше 1000м номінальний струм повинен бути нижче на 10%. Група умов експлуатації в частині взаємодії механічних факторів зовнішнього середовища М3 згідно ГОСТ 17516.1-90. Робоче положення приладів вертикальне з допустимим відхиленням від нього в будь-яку сторону 5 °.

По конструкції пристрої виготовляються однопанельними і багатопанельними.

По застосуванню пристрою виготовляються:
– ввідні – призначені для обліку електричної енергії;
– розподільні – призначені для розподілу електричної енергії (використовуються разом з ввідними);
– ввідно-розподільчі з АВР – призначені для автоматичного включення резерву, розподілу та обліку електричної енергії.

Пристрій складається з оболонки каркасної конструкції, яка закрита з боків і зверху знімними кришками. Двері закриваються на замок. У каркас встановлюється обладнання, яким комплектується панель. У нижній частині є нульова шина ззажимами для приєднання шин. Введення проводів і кабелів передбачено знизу. Апарати обліку розміщуються в окремому відсіку і закриваються окремо. Апаратура автоматичного і неавтоматичного управління освітленням також розташована в окремому відсіку. Заземлення корпусів панелей забезпечується приєднанням нульових жил кабелів або проводів до шини заземлення.